Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Poezi Shqip RSS
Poezi ne gjuhen shqipe nga poet e autor shqiptar dhe te huaj...
poezi-shqip   poezi
Shtuar më 17.04.2010 - 21:20:36 nga besi2009
Kategoria: Kulturë Eksporto RSS-Feed
http://poezishqip.blog.al
 
 
artikujt e fundit
 
Ti do te heshtesh
if (window.ads_ad_block){ads_ad_block=ads_ad_block+1;}else{ads_ad_block=1;} function showAdBlock_2844(ppc_ad_block_count) { keyword = "blog,faqe,lajme,internet,sport,hosting,shqip,kosova,albania,auto,muzike,radio,web,vip,show,sot,top,"; show_ads_id = 2844; show_ads_url = "http://www.kosoft-ads.com/show-ads.php"; block_count=ppc_ad_block_count; iframe_width=468; iframe_height=75; metainfo=document.getElementsByTagName('meta'); ref=document.referrer; showKeywordAds(metainfo); } setTimeout("showAdBlock_2844("+ads_ad_block+")",1000*(ads_ad_block-1)); Ti do te heshtesh gjate ate dite, ndoshta per fare ate nate, kur te mos jete mbi sferen e humbur te tokes, figura ime krenare me syte e fuqishem si shpeze qe vec [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://poezishqip.blog.al/2010/05/ti-do-te-heshtesh/
 
Gjithckaja ime
Vaje te kaltra per ty me leshojne floket dhe goja s’eshte vec nje pasqyre e krisur prej dhimbjesh te dala nga mishi me shkulje prej asaj qe te kam pushtuar kurre per mos te te leshuar. Odendesi bari e gjelber e kraherorit tend o drure te eger aromeleshues te kembeve te tua, o krahe qe [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://poezishqip.blog.al/2010/05/gjithckaja-ime/
 
Eshte cudi kur je femer
Mua tani me vjen per te qare.Me duket sikur shkarkesa yjesh me jane grumbulluar te syte. Dot nuk duroj, ndersa cengelat e nervave nderas terhiqen kundrejt njeri-tjetrit. Kangur me foshnjen ne xhep duket figura ime se largu ketu ne bregdet. Me vjen per te qare.Jam bere barre. Me siguri molusqet e buta tani levizin kapaket [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://poezishqip.blog.al/2010/05/eshte-cudi-kur-je-femer/
 
Armiku im
Armiku im, shpeshhere me fyeve ne menyren me te dobet, shpeshhere te fyeva ne menyren me te ceket, armiku im. E c’do te ish jeta ime pa ty dhe e jotja pa mua? Askush s’mund ta dije. (kur kushtezime mbaron qenia zhduket) Armik.Armiku im. Prej teje rash ne gjurme dhe perfitim te asaj qe kerkoja, [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://poezishqip.blog.al/2010/05/armiku-im/
 
ORA
Apartamenti i zakonshem. Kati i dyte. Udha e trenit. Mbi parvaz tik-taku i ores: mbi krevat, tik-taku i zemres. Gjoksi yt i ngrohte, dallgezues, koka ime mbi te . Koka, koha , ora , zemra, nje! C’rreh aty? C’murmurit, c’gurgullon, c’oshetin? Cila ere? Cili lume? Ora, koha zemra, jeta; koha tek zemra, jeta tek une. [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://poezishqip.blog.al/2010/05/ora/
 
Të mbaj në duar
Te mbaj ne duar, dashuria ime. Krijese prej qelqi me shkendijime yjesh. Kam frike…. Kam frike se mos me bie dhe thyhesh.
01.01.1970 - 01:00:00
http://poezishqip.blog.al/2010/05/te-mbaj-ne-duar/
 
Nata e Vitit të Ri
O zemra ime, o vetmi, të pimë sonte, gjithsesi. Një mall, një dhembje dhemb atje ku jemi dhe nuk jemi ne. pas muresh kokë më kokë kurthojnë harrimin e harrimit tonë. Po qoftë në Dajt a Monparnas një shishe vere të ndjek pas. Sa vlen një gllenjkë e saj nuk vlen as fama, as froni [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://poezishqip.blog.al/2010/05/nata-e-vitit-te-ri/
 
Rekuiem per oren 6…
Ora 6 Akrepat si dy krahe te hapur qe presin dhe ti s’po vjen ti s’po vjen as ne 6 e nje minute ne 6 e dy minuta vetmia ish me mua une isha me vetmine ne 6 e tre minuta ne 6 e kater bota ishte po ajo 6 e pesa i ngjante 6 [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://poezishqip.blog.al/2010/05/rekuiem-per-oren-6/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.