Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Vipat - Celebritetet Shqiptare RSS
Nje blog kushtuar vetem vipave shqiptare, por dhe te huajt nuk lihen menjane. Lajmet dhe thashethemet me pikante.
vipat-shqiptare   vipat   celebritete   celebrity
Shtuar më 13.05.2010 - 18:08:50 nga itlo
Kategoria: Show Biz Eksporto RSS-Feed
http://vipat.info
 
 
artikujt e fundit
 
“Big Brother 4” Nis nesër aventura shqiptare
Konkurrentët janë përzgjedhur, shtëpia është bërë gati, skena po ashtu dhe gjithçka premton një spektakël të madh. Organizatorët garantojnë se edicioni i katërt i “Big Brother” del jashtë çdo skeme që publiku ka parë deri më tani. Surprizat nisin që në spektaklin që do të transmetohet të shtunën, ora 20.45 drejtpërsëdrejti në “Top Channel”. PREZANTIMI [...]
24.12.2010 - 11:38:48
http://vipat.info/%e2%80%9cbig-brother-4%e2%80%9d-nis-neser-aventura-shqiptare/
 
Osman Mula: Ju rrëfej jetën mes muzikës dhe regjizurës
Osman Mula në një rrëfim të sinqertë e plot pasion për jetën e tij, për trokitjen e parë në dyert e këngës e të teatrit, për lidhjet e ngushta shumë vjeçare me e Radio Televizionit Shqiptar. Gjithashtu ai tregon se si i lindi ideja për emisionin: “Historia fillon këtu” qëllimi i tij për të risjellë [...]
24.12.2010 - 10:04:39
http://vipat.info/osman-mula-ju-rrefej-jeten-mes-muzikes-dhe-regjizures/
 
Nata e parë e Festivalit të 49 të këngës në RTSH
Edicioni i 49-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar shfaqi mbrëmjen e sotme në Pallatin e Kongreseve natën e tij të parë, në të cilën interpretuan 19 këngëtarë, 3 prej të cilëve nga kompeticioni i të rinjve. Natën e parë e hapi këngëtari Selami Kolonja me këngën “Marmara”, shkruar dhe kompozuar nga vetë [...]
24.12.2010 - 09:43:22
http://vipat.info/nata-e-pare-e-festivalit-te-49-te-kenges-ne-rtsh/
 
Çiljeta Xhilaga, bëhet “Santa Claus”
Besoj se të gjithë e kemi parë tanimë, reklamën e re të këngëtares Xhilaga, për të cilën ajo meriton absolutisht, notën 10. Çili vjen në këtë reklamë si mysafire e festave, për të sjellë pranë çdo familjeje birrën që ajo reklamon. Në përfundim të reklamës Çiljeta përveç imazhit, shet edhe zërin e saj, përmes asaj [...]
23.12.2010 - 22:35:16
http://vipat.info/ciljeta-xhilaga-behet-%e2%80%9csanta-claus%e2%80%9d/
 
Agron Llakaj: Surprizat që sjellin me “Kush do të bëhet milioner”
Aktori dhe moderatori i njohur, zbulon gjithçka mbi shou-kuicin më të njohur në arenën ndërkombëtar, që çel siparin më 17 janar në ekranin e tv “Klan” Duke nisur nga 17 janari, çdo të hënë ora 21: 00, tv “Klan” do të sjellë ekskluzivisht për të gjithë shikuesit, shou-n më të famshëm në botë ku fitohen [...]
23.12.2010 - 11:20:47
http://vipat.info/agron-llakaj-surprizat-qe-sjellin-me-kush-do-te-behet-milioner ...
 
Rozana Radi: Gjatë sherrit me Rezin, ruajta gjoksin
Këngëtarja Rozana Radi ngjiti dje shkallët e prokurorisë për t’u rrëfyer para hetuesve në lidhje me incidentin që pati me kolegen e saj në muzikë, Rezarta Shkurta. Vajza simpatike, ka mbërritur në dyert e organit të akuzës rreth orës 11:30 të ditës së djeshme për të dalë prej andej pas afro tre orësh. Para prokurorit, [...]
23.12.2010 - 11:08:33
http://vipat.info/rozana-radi-gjate-sherrit-me-rezin-ruajta-gjoksin/
 
Rosela Gjylbegu: “Jam kundër vulgaritetit”
Disi e ndrojtur, e thjeshtë por me një zë që të befason Rosela ka zgjedhur që të mos tërheq publikun me look ekstravagant, lajme gossip apo ekzagjerime në skenë, por me talentin e saj. Ajo rrëfen fillimet e karrierës në administratë, tërheqjen nga garat muzikore për disa kohë por jo nga kënga. Si dhe për [...]
23.12.2010 - 03:28:43
http://vipat.info/rosela-gjylbegu-jam-kunder-vulgaritetit/
 
Rezarta Shkurta thirret në prokurori
Dosja penale që ka për objekt zënkat mes dy këngëtareve, tashmë ka marrë rrugën ligjore, ndërkohë që prokuroria pohoi se ditën e sotme do të marrë në pyetje edhe Rozana Radin, protagonisten tjetër të sherrit. E veshur me një pallto të bardhë dhe një kapuç të zi, rreth orës 13:30, Rezarta Shkurta ka mbërritur dje [...]
23.12.2010 - 02:45:23
http://vipat.info/rezarta-shkurta-thirret-ne-prokurori/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.