Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Thashethe.me RSS
Thashetheme dhe lajme nga bota e show bizit vendor dhe nderkombetar. Vip shqiptar dhe te huaj, Fashion, Models, Awards, Video, Industria filmike, Hollywood, etj.
thashetheme   vip   showbiz   hollywood
Shtuar më 15.04.2010 - 17:43:18 nga besi2009
Kategoria: Show Biz Eksporto RSS-Feed
http://thashethe.me
 
 
artikujt e fundit
 
Barbara Berlusconi turpërohet nga skandalet të atit
Barbara Berlusconi ka thënë se ajo bëhet shumë nervoz me sjelljet e babait të saj në jetën private.Kam respektin më të madh për babin, për sukseset e tij në botën e biznesit dhe të politikës, por moralisht e gjykoj jetën e tij private. Skandalet seksuale më kanë krijuar një zemërim të madh.Nuk gjendet justifikim për [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://thashethe.me/vip-te-huaj/barbara-berlusconi-turperohet-nga-skandalet-te-a ...
 
Shakira shkruan një libër që titullohet “Zbuluesja Dora”
Shakira ka testuar aftësitë e saj kreative duke shkruajtur një libër të titulluar “Zbuluesja Dora”, i cili është ekskluzivisht për fëmijë dhe dedikohet në formë bamirësie. Krijuesja e hitit “Hips Don’t Lie” e ka shkruar tregimin si pjesë e filmit të famshëm vizatimor të prodhuar nga Nickelodeon, ndërsa qëllimi i tij është bamirës. “Dora është [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://thashethe.me/vip-te-huaj/shakira-shkruan-nje-liber-qe-titullohet-%e2%80%9 ...
 
Schwimmer do të bëhet baba
Ylli i serisë televizive ‘Friends’, David Schwimmer, do të bëhet baba për herë të parë në pranverën e ardhshme. Gruaja e tij, Zoe Buckman, mendohet të jetë 4 ose 5 muaj shtatzanë dhe një përfaqësues deklaroi se “çifti është shumë i lumtur”. David është njohur me fotografen britanike në vitin 2007.Cifti është martuar në qershor [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://thashethe.me/vip-te-huaj/schwimmer-do-te-behet-baba/
 
Steve Jobs, njeriu i vitit 2010
Steve Jobs, themeluesi dhe administruesi i deleguar i “Apple” është për Financial Times njeriu i vitit 2010. Vizionari i Silicon Valley me ëndrrën e tij të ekranit të vogël ka çuar Apple drejt suksesit. Pak më shumë se 10 vjet më parë, si Apple ashtu edhe karriera e Jobs dukej e mbaruar”, shkruan FT. “Por [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://thashethe.me/vip-te-huaj/steve-jobs-njeriu-i-vitit-2010/
 
Vidhet filmi i fundit i Robert De Niro-s
Katër bobina, që përmbanin filmin e ri të Robert De Niro-s, “Little Rockers” u vodhën, përpara premierës së tij në kinematë britanike. Lajmin e bëri publik gjatë ditës gazeta angleze “The Sun”. Sipas policisë, vjedhësit ishin me shumë mundësi adoleshentë amatorë. Një burim i forcave të rendit, deklaroi: “Ata kishin marrë bobinat, që mund të [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://thashethe.me/industria-filmike/vidhet-filmi-i-fundit-i-robert-de-niro-s/
 
250 filma s’i plotësojnë kushtet për “Oscar”
Lista e filmave për të fituar çmimin prestigjioz të filmit, që ndahet çdo vit nga Academy Awards, është tkurrur në 248 – një rënie kjo prej më shumë se dhjetëra filmash krahasuar me vitin e kaluar. Lajmin e ka bërë publik Akademia. Lista alfabetike e ceremonisë së sivjetme nis me “A – team” dhe përfundon [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://thashethe.me/awards/250-filma-s%e2%80%99i-plotesojne-kushtet-per-%e2%80%9 ...
 
Valdrin Sahiti sjell fuqinë femërore në 55 veshje
Një fustan i bardhë, përplot glamur, i cili ishte “fajtor” për zënie të shpeshta në thua të modeles në pistë,  ka qenë produkti i parë që është servuar në prezantimin e koleksionit vjeshtë-dimër 2010-2011 të kreatorit Valdrin Sahiti. “Gjigant”, është emri që ai i ka vënë ai spektaklit që ka sjellë nëpërmjet veshjeve. Mbi pesëdhjetë [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://thashethe.me/fashion/valdrin-sahiti-sjell-fuqine-femerore-ne-55-veshje/
 
Aurela Gaçe fiton festivalin e Këngës në Shqipëri
Ndërsa RTSH, transmetuesi publik shqiptar, është duke përfunduar përgatitjet për edicionin e 49-të të Festivalit të Këngës në Shqipëri, vëmendja e të gjithëve është fokusuar tek pjesëmarrja e Aurela Gaçes”, shkruan Web-i më i madh i konkursit Eurosong, Esctoday.com. Sipas tij, lista e pjesëmarrësve e të këtij viti përmban disa emra të rinj dhe disa [...]
01.01.1970 - 01:00:00
http://thashethe.me/festivale/aurela-gace-fiton-festivalin-e-kenges-ne-shqiperi/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.