Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Lajme nga Spiun.com RSS
Lajme interesante ne gjuhen shqipe te ilustruara me fotografi dhe video.
jame   spiun   shqip   interesant   argetim
Shtuar më 19.04.2010 - 19:24:07 nga spiun
Kategoria: Show Biz
http://www.spiun.com
 
 
artikujt e fundit
 
20 Vajzat më të bukura të 2010-ës
Në fund të çdo viti, një nga portalet më të mëdha të modës në SHBA, bën një përmbledhje të femrave të më të bukura të cilat kanë lënë gojë hapur shumë meshkuj me bukuritë e tyre. Kështu ky portal edhe këtë vit zgjodhi TOP 20 vajzat më të bukura të cilat për herë të parë kanë vit [...]
20.12.2010 - 19:14:37
http://www.spiun.com/galeria/20-vajzat-me-te-bukura-te-2010-es/
 
Nesër Hëna errësohet plotësisht
TIRANE- Nesër gjatë orëve të para të mëngjesit pritet errësimi i plotë i Hënës, me ç’rast sateliti natyror i tokës do të ngjyroset me ngjyrë rozë. Kjo do të jetë dita më e errët në 372 vitet e fundit. Pikërisht, kjo ditë sipas kalendarit shënon fillimin e dimrit në hemisferën veriore, si dhe ditën më të [...]
20.12.2010 - 17:40:00
http://www.spiun.com/teknollogji/neser-hena-erresohet-plotesisht/
 
Zbuloni çka fshihet në trurin e mashkullit
Të fundit nga kjo kategori Nuk janë xheloz, nuk i shprehin ndjenjat dhe nuk i vërejnë rrobat që i veshin femrat, janë vetëm disa nga besimet që lidhen me meshkujt. Por, u zbulojmë sekretet e fshehura thellë në trurin e meshkujve të cilat tregojnë anën e tyre të ndjeshme. -Pëlqejnë të ledhatohen – Njëjtë sikur edhe te [...]
20.12.2010 - 09:30:55
http://www.spiun.com/jeta/zbuloni-cka-fshihet-ne-trurin-e-mashkullit/
 
10 këshilla për zemër të shëndoshë
Në botë sa vjen e rritet numri i të rinjve me sëmundje të zemrës, përderisa gati 55% e popullatës vdes si pasojë e sëmundjeve kardiovaskulare. Ekzistojnë hapa që secili prej nesh mund ti ndërmarrë për përmirësimin e shëndetit të zemrës dhe në këtë mënyrë të parandalojë vdekjen dhe invaliditetin e parakohshëm që vjen si pasojë [...]
20.12.2010 - 09:06:39
http://www.spiun.com/jeta/10-keshilla-per-zemer-te-shendoshe/
 
Kenga e vjedhur e Sinanit dhe Seldit
Me kostume të zinj dhe syze të errëta dielli, shfaqen në klipin e shumëpërfolur, dy këngëtarët Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu. Të ngjashëm me “Vëllezërit Bluz” (The Blues Brothers), një dyshe karizmatike që lindi nga bashkëpunimi i miqve të ngushtë John Belushi dhe Dan Akroyd-in me regjisorin John Landis, në vitin [...]
19.12.2010 - 21:19:36
http://www.spiun.com/showbiz/kenga-e-vjedhur-e-sinanit-dhe-seldit/
 
Martesa mund të kurojë depresionin
SHBA- Studiuesit amerikane sugjerojnë martesën si terapi efektive p¸r personat që vuajnë nga depresioni. Sipas psikolog¸ve amerikan¸, edhe n¸se martesa ¸sht¸ larg asaj ideale, ajo mbetet nj¸ nxitje pozitive p¸r personat depresivë. Efekti pozitiv i martesës n¸ sh¸rimin e depresionit, mendohet se vjen nga përkrahja sado e vogël q¸ bashkëshort¸t mund t’i japin nj¸ri-tjetrit. (e.n/tg/BalkanWeb) [...]
19.12.2010 - 17:31:00
http://www.spiun.com/teknollogji/martesa-mund-te-kuroje-depresionin/
 
Horoskopi indian: 12 kafshë zbulojnë të ardhmen
Horoskopi indian është shumë i vjetër dhe është shumë i lidhur me elementët e natyrës. Sokoli (Dashi) 21.3. – 19.4. Tiparet: dinamik Sokolin është shumë e vështirë për ta zbutur ngase ai është simbol i lirisë dhe pavarësisë. Njerëzit e lindur në këtë shenjë gjithmonë janë të gatshëm për aksion dhe kanë dëshirë të hatashme për [...]
19.12.2010 - 14:30:44
http://www.spiun.com/jeta/horoskopi-indian-12-kafshe-zbulojne-te-ardhmen/
 
Mishel Obama në serinë ‘Simpsons’
Zonja e parë e SHBA-së, Mishel Obama, është paraqitur në serinë e animuar televizive “Simpsons”, lajmëron gazeta britanike “Telegraph”. Karakterit të saj të vizatuar zërin ia ka huazuar aktorja Anxhela Baset. Mishel ka pasur për detyrë që t’i ndihmojë Lizës, të cilën nxënësit e kishin përzënë nga shkolla. Në të vërtetë, Liza ka shkruar glob [...]
19.12.2010 - 13:52:54
http://www.spiun.com/lajme/bota/mishel-obama-ne-serine-%e2%80%98simpsons%e2%80%9 ...
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.