Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Lajme nga Spiun.com RSS
Lajme interesante ne gjuhen shqipe te ilustruara me fotografi dhe video.
jame   spiun   shqip   interesant   argetim
Shtuar më 19.04.2010 - 19:24:07 nga spiun
Kategoria: Show Biz
http://www.spiun.com
 
 
artikujt e fundit
 
Amerikanët nuk i pëlqejnë TV në 3D
SHBA- Shumica e blerësve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë ende nuk planifikojnë të blejnë televizorë me mundësi të paraqitjes së pamjes tredimensionale (3D). Sipas hulumtimit të kompanisë Nielsen, shumica e blerësve në SHBA dhe Kanada jo vetëm që nuk janë të interesuar për blerjen e 3D HDTV-ve, por nuk i duan ata fare. [...]
23.12.2010 - 16:20:00
http://www.spiun.com/teknollogji/amerikanet-nuk-i-pelqejne-tv-ne-3d/
 
Nëna vret fëmijën e shkëputi nga loja në internet
SEUL – Një grua koreano jugore vrau fëmijën e saj 3 vjecar, pasi po e shqetësonte gjatë lojës online në internet që ajo po luante prej orësh. Gruaja që u arrestua nga policia, ishte e afeksionuar pas lojërave në internet, madje aq shumë sa u kushtonte atyre dhe 10 orë kohë në ditë. Nëna luante [...]
23.12.2010 - 13:01:00
http://www.spiun.com/teknollogji/nena-vret-femijen-e-shkeputi-nga-loja-ne-intern ...
 
LG lançon smartphone-in e parë
TIRANE- LG Electronics (LG) zbuloi sot LG Optimus 2X, smartphone-in e parë në botë me një procesor dual-core. Së bashku me cilësi më të fuqishme multimediale, performance e lartë e procesorit Tegra 2 të LG Optimus 2X mundëson hapjen e më të shpejtë dhe më të lehtë të faqeve të internetit dhe aplikimeve të tjera [...]
22.12.2010 - 15:19:00
http://www.spiun.com/teknollogji/lg-lancon-smartphone-in-e-pare-2/
 
LG lançon smartphone-in e parë
TIRANE- LG Electronics (LG) zbuloi sot LG Optimus 2X, smartphone-in e parë në botë me një procesor dual-core. Së bashku me cilësi më të fuqishme multimediale, performance e lartë e procesorit Tegra 2 të LG Optimus 2X mundëson hapjen e më të shpejtë dhe më të lehtë të faqeve të internetit dhe aplikimeve të tjera [...]
22.12.2010 - 15:19:00
http://www.spiun.com/teknollogji/lg-lancon-smartphone-in-e-pare/
 
Hëna zhduket nga qielli sot dita më e errët prej 400 vitesh
TIRANE- Sot gjatë orëve të para të mëngjesit pritet errësimi i plotë i Hënës, me ç’rast sateliti natyror i tokës do të ngjyroset me ngjyrë rozë. Kjo do të jetë dita më e errët në 372 vitet e fundit. Pikërisht, kjo ditë sipas kalendarit shënon fillimin e dimrit në hemisferën veriore, si dhe ditën më të [...]
21.12.2010 - 07:40:00
http://www.spiun.com/teknollogji/hena-zhduket-nga-qielli-sot-dita-me-e-erret-pre ...
 
Ish prostituta hapi shtëpi për pleq
Një ish prostitutë meksikane ka hapur një shtëpi për pleq për koleget e saja që më nuk merren më me këtë punë, shkruan shtypi meksikan. “Bukuroshet e natës” në kryeqytetin e Meksikos, që dëshirojnë të pensionohen, mund të gjejnë shtëpi në “Shtëpia e luleve të bukura”, shtëpinë e pensionisteve që e hapi Karmen Munjoz, e [...]
20.12.2010 - 23:23:51
http://www.spiun.com/jeta/seks/ish-prostituta-hapi-shtepi-per-pleq/
 
Si të gjeni një punë
Ekonomia në recesion, humbja e vendeve të punës janë disa nga frazat (shprehjet) që kohëve të fundit i dëgjojmë çdo ditë dhe me të cilat realisht edhe ballafaqohemi. Por problemi më i madh do të ishte se si të gjejmë punën që e kemi humbur? Kjo periudhë, respektivisht periudha e recesionit, ndoshta është periudha më [...]
20.12.2010 - 21:21:40
http://www.spiun.com/ekonomi/si-te-gjeni-nje-pune/
 
Masakër në Tajvan
Një burrë i moshuar me një u fut me makinë në oborrin e një shkolle në Tajvan dhe duke shkelur 4 fëmijë.    Arsyeja se pse 67 vjeçari Wu Chun Wing me makinën e tuj u fut në oborrin e një shkolle në afërsi Taipei, është ende e panjohur. Në atë moment në oborr kanë qenë shumë studentë dhe ai plagosi 4 fëmijë të [...]
20.12.2010 - 20:20:49
http://www.spiun.com/lajme/bota/masaker-ne-tajvan/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.