Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Stil Jete - Keshilla Femerore RSS
Keshilla per vajza e gra. Dieta te ndryshme, make up, moda, etj.
keshilla   femra   femerore   dieta   stil-jetese
Shtuar më 16.04.2010 - 23:22:20 nga klisi
Kategoria: LifeStyle Eksporto RSS-Feed
http://www.stiljete.com
 
 
artikujt e fundit
 
12 Ushqimet e Shendetshme Me Fuqi Sheruese
Si pjes e nje diete te shendetshme, ushqimet e plota luajn role te rendesishem duke i ndihmuar trupit tone qe te funksionojne ne menyre optimale. Ka me mijera ushqime te plota me shume vlera ushqyese, por disa prej tyre ne kete liste bejne me shume se sa thjeshte te dhurojne vlerat e tyre ushqyese – [...]
07.12.2010 - 20:40:45
http://www.stiljete.com/12-ushqimet-e-shendetshme-me-fuqi-sheruese.html
 
Si ta përballojmë andropauzën?
Andropauza është sindroma klinike e shkaktuar nga ulja nivelit të hormonit të testosteronit. Simptomat janë plogështi, këputje, probleme me gjumin dhe me aktivitetin seksual. Mjekët shprehen se meshkujt mund të mjekohen përmes hormoneve. Terapia sjell përmirësim të humorit, ulje të nervozizmit, përmirësim të cilësisë së gjumit dhe jetës seksuale si dhe rritje të masës muskulore. [...]
16.11.2010 - 10:13:45
http://www.stiljete.com/si-ta-perballojme-andropauzen.html
 
Ushqimet, masazhi – “kulmi” i kënaqësisë
Askujt nuk mund t’i privohet e drejta për marrëdhënie seksuale. Dashuri duhet bërë, por me shumë kujdes. Kur seksi është shumë trasgresiv dhe i shfrenuar, si dhe i shoqëruar me disa ushqime afrodiziake si frutat e detit, shampanjë apo ushqime pikante, mund të ketë efekte të kundërta, sidomos te meshkujt. Studimet më të fundit nga [...]
16.11.2010 - 10:10:13
http://www.stiljete.com/ushqimet-masazhi-%e2%80%9ckulmi%e2%80%9d-i-kenaqesise.ht ...
 
Shtatë orë gjumë, zvogëlojnë problemet në zemër
Gjumi i mjaftueshëm është top prioritet për të gjithë ne, dhe tani ekspertët tregojnë se njerëzit të cilët bëjnë shtatë orë gjumë nate, mund të zvogëlojnë rrezikun e problemeve shëndetësore. Studimet e gjata kanë treguar se ata të cilët bëjnë më pak gjumë, dyfishojnë rrezikun e problemeve në zemër. Njerëzit të cilët bëjnë gjumë nate [...]
16.11.2010 - 10:03:06
http://www.stiljete.com/shtate-ore-gjume-zvogelojne-problemet-ne-zemer.html
 
Vlerat e pazëvendësueshme të mollës
Një mollë në ditë mban doktorin larg. Kjo është një nga shprehjet më të njohura angleze nëse do të kujtonim vlerat e mollës. Nëse konsumoni këtë frutë, që ndoshta jo të gjithë e preferojnë për shijen që ka, do të vini re efektet pozitive që jep. Largon dhembjen e kokës, tret shpejt, largon pagjumësinë si [...]
05.11.2010 - 12:43:38
http://www.stiljete.com/vlerat-e-pazevendesueshme-te-molles.html
 
Dorashkat, ‘trendy’ për vjeshtë/dimër
Dorashkat janë një nga aksesorët më në trend për sezonin vjeshtë/dimër 2010/2011. Të mbroni duart nga i ftohti, do të thotë të evitoni lëkurën nga tharja, skuqja, irritimi. Këtë vit janë shumë trendy dorashkat e gjata, që të sjellin në mendje divat e viteve 80′. Gjithsesi janë të shumta propozimet e stilisteve për modelet e [...]
03.11.2010 - 10:04:32
http://www.stiljete.com/dorashkat-%e2%80%98trendy%e2%80%99-per-vjeshtedimer.html
 
Beteja me djersën
Së fundi, një mësim kuzhine: më mirë mos e teproni me hudhrën, qepën dhe erëzat, të cilat eliminohen nga organizmi me anë të djersës, duke i bërë asaj dhuratë një erë kundërmuese të pakëndshme. Por ka raste në të cilat këto mësime nuk mjaftojnë dhe është i nevojshëm procedimi me terapi medikamentoze, të dobishme në [...]
03.11.2010 - 10:01:33
http://www.stiljete.com/beteja-me-djersen.html
 
Kur gratë shqiptare ‘mbyllin njërin sy..’
Shqiptaret gjithnjë e më shumë po i tolerojnë burrat që divorcojnë gratë e tyre për t’u martuar përkohësisht me të huaja që të marrin status rezident në Perëndim. Sa herë që shkon të flejë, Valbona 35-vjeçare sheh foton e saj të martesës marrë 13 vjet më parë. Përbri vetes sheh burrin e buzëqeshur. Sot, ai [...]
01.11.2010 - 11:54:45
http://www.stiljete.com/kur-grate-shqiptare-mbyllin-njerin-sy.html
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.