Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif SekreteBukurie.com RSS
Sekrete dhe Keshilla per femra dhe mashkuj. Beauty and fashion, mode, fustane nuserie,fustane mbremje,keshilla per lekure,keshilla per floke, etj.
sekrete-bukurie   keshilla   beauty   fustane-nuserie   lekure
Shtuar më 15.04.2010 - 18:03:02 nga besi2009
Kategoria: LifeStyle Eksporto RSS-Feed
http://www.sekretebukurie.com
 
 
artikujt e fundit
 
Si të shmangim shtrëngimet në muskuj
Shtrëngimet e dhimbshme të muskujve nëpër këmbë shpesh na befasojnë gjatë natës. Ndodh që shtrëngimi i fortë të zgjojë njerëzit nga gjumi më i thellë. Tek shumica ky probleme paraqitet nga mosha 45 deri 50 vjet dhe është dyfishë më i shpeshtë tek femrat. Është dëshmuar se deficiti i magnezit shpesh është shkaktar i paraqitjes [...]
23.12.2010 - 15:04:03
http://www.sekretebukurie.com/si-te-shmangim-shtrengimet-ne-muskuj/
 
Pasojat nga keqpërdorimi i personave të moshuar
Ngjashëm me llojet e tjera të dhunës, maltretimi i të moshuarve përbënë keqpërdorim fizik, seksual dhe psikik po ashtu edhe lënie pas dore. Por, personat më të moshuar janë të ndjeshëm edhe në keqpërdorimin ekonomik, ndaj se të tjerët në mënyrë jo adekuate i shfrytëzojnë mjetet e tyre. Informacionet për shkallën e keqpërdorimit të personave [...]
23.12.2010 - 14:57:31
http://www.sekretebukurie.com/pasojat-nga-keqperdorimi-i-personave-te-moshuar/
 
Si të hiqni dorë nga duhani?
Gjithmonë e më pak ka arsye për kushte dhe mundësi për konsumimin e duhanit, e gjithnjë e më shumë kundërarsye: shëndeti vetjak, shëndeti i atyre që ju rrethojnë, ambienti, arsyet financiare, ligji për mbrojtjen e të tjerëve nga tymi i duhanit. Përpos faktorëve të njohur për dëmtimin e shëndetit, tash duhanxhinjtë “janë përzënë” nga vendet publike, [...]
23.12.2010 - 14:55:02
http://www.sekretebukurie.com/si-te-hiqni-dore-nga-duhani/
 
Sa më shumë lëngje, aq më mirë
Vazhdimisht dietologët këshillojnë se për të mposhtur etjen dhe rihidratuar organizmin duhet të konsumohen sa më shumë lëngje. Nëse është e vërtetë se ekuilibrit tonë hidrik i nevojitet të paktën një litër e gjysmë lëngje në ditë, pijet po luajnë një rol gjithmonë e më të rëndësishëm, sidomos për personat nën 30 vjeç. Për të [...]
23.12.2010 - 14:29:25
http://www.sekretebukurie.com/sa-me-shume-lengje-aq-me-mire/
 
Çfarë është ‘make up’ i përhershëm
Secila nga ne e ka provuar se sa stresuese dhe e vështirë është të realizosh një truk perfekt sidomos në mëngjes. Një vetull që përlyhet nga lapsi dhe një vijë penel i që shkon shtrembër. Rezultati? Si për çdo gjë tjetër, ekspertët kanë zgjidhur edhe këtë problem dhe zgjidhja quhet make-up permanent ose i përhershëm. [...]
23.12.2010 - 14:26:43
http://www.sekretebukurie.com/cfare-eshte-%e2%80%98make-up%e2%80%99-i-perhershem ...
 
Imazhi i aromave
Ja disa gra të bukura mishërojnë natyrën e botës femërore, duke u marrë “hua” nga firmat më të njohura të botës së modës dhe kozmetikës, për t’u bërë imazhi i aromave, duke filluar që nga klasiku “Chanel n.5” dhe deri te më i riu prej parfumeve “True Star”. Bëhet fjalë për disa femra mjaft të [...]
22.12.2010 - 17:38:25
http://www.sekretebukurie.com/imazhi-i-aromave/
 
Si të ndryshojmë tërësisht?
Nga grimi deri te flokët, nga gardëroba deri te lëkura e fytyrës: sekretet për të hequr disa vjet pa lodhje, pasi vetëm kështu mund të ndiheni më të sigurta në vetvete. Gjithkujt mbase i ka të shkojë në parukeri dhe të kërkojë një model flokësh për të ndryshuar tërësisht, të blejë një fustan dhe një [...]
22.12.2010 - 17:33:26
http://www.sekretebukurie.com/si-te-ndryshojme-teresisht/
 
Te martohesh per Krishtlindje
Sigurisht nje martese ne kete periudhe duhet te jete shume ndryshe duke e krahasuar me nje martese e cila behet ne sezon pranveror. Por mund te luani ne menyre elegante me dekorin, duke e bere ceremonine tuaj te paharrueshme. Rendesi te vecante duhet ti kushtoni dhe tortes, e cila duhet te jete ne harmoni me [...]
22.12.2010 - 17:27:00
http://www.sekretebukurie.com/te-martohesh-per-krishtlindje/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.