Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Receta Kuzhine RSS
RecetaKuzhine.net eshte faqja me e madhe shqiptare me receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare dhe ajo e huaj per familjen tuaj. Ketu do te gjeni receta gatimi nga kuzhina shqiptare, kuzhina kosovare, kuzhina italiane, etj per pergaditjen e gjellerave, embelsirave, speciliteteve te ndrysme me mish viqi, pule dhe peshku, receta per kafe dhe pije, receta supe, receta per pica, etj.
receta-kuzhine   receta-gatimi
Shtuar më 24.12.2010 - 15:13:02 nga besnik
Kategoria: LifeStyle Eksporto RSS-Feed
http://www.recetakuzhine.net
 
 
artikujt e fundit
 
Byrek me pulë dhe djathë
Nevojiten: 1/2 kg petë të gatshme e 1 pulë (1,5 kg) , 4-5 vezë , 1/2 kg qepë të thata , 1 filxhan çaji djathë kaçkavall të grirë , 1/2 filxhan çaji qumësht , 1 filxhan çaji margarinë të shkrirë e kripë e piper. Përgatitja: 1. Lani pulën dhe ziejeni në një tenxhere me ujë [...]
23.12.2010 - 16:46:29
http://www.recetakuzhine.net/byrek-me-pule-dhe-djathe/
 
Revani
Përbërësit: 10 vezë të freskëta fshati , 10 lugë sheqer , 10 lugë miell. Sherbeti pasi të fillojë të vlojë, vazhdon zierjen edhe pesë min. në zjarr të ulët. 1 kg sheqer , 5 gota ujë, 1 qeskë sheqer vanilje , 4 rrathë të hollë limoni. Përgatitja: Tunden vezët me sheqer gjersa të krijohet një [...]
23.12.2010 - 16:44:20
http://www.recetakuzhine.net/revani/
 
Ramstek i marinuar
Nevojiten: 1 ramstek viçi ose mështjerre, 6 lugë vaj, 1 lugë mustardë, lëng limoni, kripë, piper i zi dhe i gjelbër kokërr i shtypur, fletë dafine, rigon. Përgatitja: Mishi i pastruar nga zhapat, kriposet, i hidhet vegetë, piper, mustardë, vaj dhe fërkohet mirë, në mënyrë që mëlmesat të depërtojnë nga të gjitha anët. Lidhet me [...]
23.12.2010 - 16:41:31
http://www.recetakuzhine.net/ramstek-i-marinuar/
 
Pulë me arra
Nevojiten: 1 pulë 2 kg mundësisht fshati , 8 qepë të mëdha , 200 gr gjalpë , kripë, piper, specall , 150 gr.arra të bluara. Përgatitja: Pula pritet në racione dhe skuqet nga të gjitha anët në yndyrë. Largohet nga yndyra dhe vendoset në tavë përkohësisht. Qepët priten imët dhe hidhen në yndyrë. Shtohet pak [...]
22.12.2010 - 16:37:56
http://www.recetakuzhine.net/pule-me-arra/
 
Qofte me kos
Nevojiten: 200 gr mish i bluar , 2 dcl ujë , 1 vezë , 1/2 tubë majdanoz , kripë, piper , miell , 3-4 thelpinj hudhre , 1 kg kos (mundësisht delesh) , vaj për fërgim. Përgatitja: Ujit të ftohtë i shtohen mishi i bluar, veza e tundur, kripa, piperi, majdanozi i grirë hollë dhe [...]
22.12.2010 - 16:35:33
http://www.recetakuzhine.net/qofte-me-kos-2/
 
Bërxolla viçi në qepë
Nevojiten: 4 bërxolla nga 150 gr 2 lugë gjalpë 4 qepë të mëdha 1/2 lugë vegetë 2-3 fletë dafine 5 kokrra piper i shtypur ½ gotë verë e bardhë ½ gotë ujë,ose vetëm ujë me ½ lugë uthull 1 lugë niseshte krip, piper. Përgatitja: Mishi kriposet, piperoset dhe skuqet në yndyrë të nxehtë nga të [...]
22.12.2010 - 16:31:17
http://www.recetakuzhine.net/berxolla-vici-ne-qepe/
 
Kifle formash të ndryshme
Nevojiten: Një qeskë e gjysmë maja (10 gr), 1/2 lit. qumësht, 2 lugë sheqer, pak kripë, 2 vezë, 1 filxhan kafeje vaj, 1 sheqer vaniljeje, 800 gr miell, 1 pluhur paste, 1 vezë për lyerje, susam, 50 gr gjalpë. Përgaditja: Maja ulet në pak qumësht të vakët me 1 lugë të vogël sheqer dhe 1 [...]
21.12.2010 - 16:27:43
http://www.recetakuzhine.net/kifle-formash-te-ndryshme/
 
Brumë universal
Nevojiten: 250 ml qumësht, 1 lugëz sheqer, 1 lugë miell, 2 qeska maja (tharm buke), 1 kg miell, 1 pluhur paste, 2 kokrra vezë, 2 gota jogurt, 1-3 lugë supe sheqer, 1 lugë e mesme kripë, 4 lugë vaj. Përgaditja: Në qumështin e vakët hidhet 1 lugëz sheqer, 1 lugë miell, maja dhe pasi përzihet, [...]
21.12.2010 - 16:19:52
http://www.recetakuzhine.net/brume-universal/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.