Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Lajme.org RSS
Lajmet e fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia, rajoni dhe bota.
lajme   lajmet-e-fundit   lajmet-e-reja   lajmet-shqip
Shtuar më 15.04.2010 - 08:55:44 nga besart
Kategoria: Lajme Eksporto RSS-Feed
http://www.lajme.org
 
 
artikujt e fundit
 
Ecje e shpejtuar për mushkëri të çelikta
Matja e vëllimit maksimal të oksigjenit ka për qëllim që të vërtetojë aftësinë e mushkërive në ndërrimin e gazrave, oksigjenit dhe dyoksidit të karbonit, në muskuj. Me rritjen e vëllimit maksimal të oksigjenit, do të vraponi më shumë dhe do të jeni më të fuqishëm përballë infeksioneve të ndryshme. Vrapimet e shpejta, ngritja e peshave [...]
23.12.2010 - 09:03:09
http://www.lajme.org/ecje-e-shpejtuar-per-mushkeri-te-celikta/
 
Plus tri raste të reja me H1N1
Katër persona në Kosovë deri më tani janë të infektuar me gripin e derrave. Derisa rasti i parë, që është konfirmuar me virusin H1N1, ka ardhur nga jashtë , tri rastet tjera janë persona që jetojnë në Kosovë. Njëri nga ta është i afërm i të infektuarit të parë që ka ardhur nga Londra. Kosovarët [...]
23.12.2010 - 08:55:07
http://www.lajme.org/plus-tri-raste-te-reja-me-h1n1/
 
Brace: Berisha po përdor vrasës
Deputeti socialist Erjon Braçe akuzoi kryeministrin Berisha se qëndron pas një kërcënimi që i është bërë atij dhe kryetarit socialist Edi Rama Brace tregoi në një konferencë për shtyp se të hënën i kishte mbërritur një zarf me një kartolinë dhe me një disk brenda, ku shkruhej se kishte 24 orë kohë para se përmbajtja [...]
23.12.2010 - 08:48:25
http://www.lajme.org/brace-berisha-po-perdor-vrases/
 
Isa Mustafa do zgjedhje në shtator 2011
Në një intervistë dhënë “Kohës Ditore” pak ditë para se të mbaheshin zgjedhjet e 12 dhjetorit, Isa Mustafa pati përmendur shtatorin e vitit të ardhshëm si muaj kur do ta rrëzonte qeverinë, në rast se partia të cilën e drejton, Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk do të dilte e para në zgjedhjet nacionale. Zgjedhjet u [...]
23.12.2010 - 08:26:36
http://www.lajme.org/isa-mustafa-do-zgjedhje-ne-shtator-2011/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.