Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Lajme.org RSS
Lajmet e fundit nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia, rajoni dhe bota.
lajme   lajmet-e-fundit   lajmet-e-reja   lajmet-shqip
Shtuar më 15.04.2010 - 10:55:44 nga besart
Kategoria: Lajme Eksporto RSS-Feed
http://www.lajme.org
 
 
artikujt e fundit
 
Thaçi ka dosje të bashkëpunëtorëve të Martyt
Kryeministri në largim Hashim Thaçi tha se ka dëshmitarë dhe fakte që tregojnë për mënyrën se si është hartuar raporti i Dick Martyt, e të cilat janë të përmbledhura në një shtojcë të tij. Ai paralajmëroi se dosja do të publikohet se shpejti dhe do të jetë më shokuese se raporti i zviceranit. Edhe pse [...]
24.12.2010 - 12:23:29
http://www.lajme.org/thaci-ka-dosje-te-bashkepunetoreve-te-martyt/
 
Vëzhgues ndërkombëtarë edhe gjatë rivotimit
Pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për të përsëritur votimin në një numër të vendvotimeve dhe komunave, Zyra e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian në Kosovë do të organizojë misionin për vëzhgimin e zgjedhjeve njësoj si në datën 12 dhjetor. Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian në Kosovë, Pieter Feith, tha se Bashkimi Evropian dhe [...]
24.12.2010 - 12:14:31
http://www.lajme.org/vezhgues-nderkombetare-edhe-gjate-rivotimit/
 
Sonmez: Akuza të marra, kurrë s’kam qenë në Shqipëri
Njeriu që u prezantua si Jusuf Ercin Sonmez, mjeku i cili gjendet ne fletarrestim e Interpolit “për shkak të krimit kundër njeriut e shëndetit, tregtisë me njerëz dhe imigrim ilegal”, në një deklaratë ekskluzive për tablloidin beogradas Kurir pohoi se kurrë nuk ka qenë në Shqipëri dhe se miqtë e tij serbë qeshin për akuzat [...]
24.12.2010 - 09:51:47
http://www.lajme.org/sonmez-akuza-te-marra-kurre-s%e2%80%99kam-qene-ne-shqiperi/
 
Në Romë, shpërthime në ambasadat e Zvicrës dhe Kilit
Nga shpërthimet e pakove në ambasadat e Zvicrës dhe Kilit në Itali janë plagosur dy persona. Ministria e Jashtme e Zvicrës ka thënë se askush ende nuk e ka marrë përgjegjësinë për incidentin në ambasadën zvicerane, kur pakoja shpërtheu në çastin kur po hapej nga punonjësi i ambasadës. Ndërkaq, mediat raportojnë se ministri i Jashtëm [...]
24.12.2010 - 09:46:19
http://www.lajme.org/ne-rome-shperthime-ne-ambasadat-e-zvicres-dhe-kilit/
 
Koalicioni në duart e Haradinajt
Kryeministri në largim, Hashim Thaçi është bërë nevojtar i Ramush Haradinajt. PDK-ja e tij, që pritet t’i fitojë zgjedhjet që ende nuk kanë përfunduar, krahas AKR-së dhe minoriteteve, po këmbëngul që në koalicionin e ardhshëm qeverisës ta ketë edhe AAK-në. Bazuar ne rezultatin e deritanishëm, ka gjasa që PDK-ja të mos arrijë të bëjë koalicionin [...]
24.12.2010 - 09:41:00
http://www.lajme.org/koalicioni-ne-duart-e-haradinajt/
 
Botohet libri për masakrat serbe në Kosovë
Tmerret dhe makabritetet e kryera nga serbët ndaj shqiptarëve të Kosovës janë artikuluar së fundmi në një botim të titulluar “Krimet serbe në Kosovë, pa apologji, me fakte kundër shpifjeve”. Ky libër, i cili po shpërndahet në të gjithë botën, është shkruar nga Fetnete Ramosaj, e cila i cilëson të dhënat e publikuara prej saj, [...]
23.12.2010 - 10:30:09
http://www.lajme.org/botohet-libri-per-masakrat-serbe-ne-kosove/
 
“Dashuria që vret” premierë e baletit në Prishtinë
“Dashuria që vret” është premiera e baletit që do të shfaqet nesër mbrëma në Prishtinë. Tashmë kanë përfunduar përgatitjet për këtë shfaqje me koreografi nga mjeshtri i baletit shqiptar, Ilir Kerni. Shfaqja “Dashuria që vret”, është premiera e katërt e baletit të Kosovës për vitin 2010. Ky vit është cilësuar më i suksesshmi për baletin [...]
23.12.2010 - 10:24:02
http://www.lajme.org/%e2%80%9cdashuria-qe-vret%e2%80%9d-premiere-e-baletit-ne-pr ...
 
Agron Tufa e Besnik Krasniqi fitues të Çmimit “Rexhai Surroi”
Romani “Tenxherja” i shkrimtarit Agron Tufa është fitues i shpërblimit vjetor për letërsi “Rexhai Surroi”, për vitin 2010. Autori e ka pranuar këtë çmim në një ceremoni solemne të mbajtur të mërkurën, para një audience me emra të shquar të shkencës, artit, kulturës e politikës. Gazetarit të “Kohës Ditore”, Besnik Krasniqi, i ka takuar shpërblimi [...]
23.12.2010 - 10:09:34
http://www.lajme.org/agron-tufa-e-besnik-krasniqi-fitues-te-cmimit-%e2%80%9crexh ...
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.