Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Lajme Shqip RSS
Lajme shqip - Lajmet e fundit - Lajmet Kryesore nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia Shqiptare dhe nga bota.
lajme   lajmet-e-fundit   lajmet-kryesore-lajme-shqip   lajmi
Shtuar më 13.05.2010 - 18:27:31 nga itlo
Kategoria: Lajme Eksporto RSS-Feed
http://laj.me
 
 
artikujt e fundit
 
Formula 1 drejt një xhami mbrojtës
Federata Nderkombetare e Automobilizmit (FIA) deshiron qe te permiresoje kushtet e sigurise ne Boterorin e Formules 1 dhe ideja me e mire per momentin duket se eshte ajo e vendosjes se nje xhami mbrojtes. (c) Top Channel
24.12.2010 - 12:31:15
http://laj.me/25639
 
Inter, gjithçka çon drejt Leonardos
Interi duhet te konfirmoje punesimin e Leonardos ne rolin e trajnerit te ri brenda disa oresh, informojne mediat e Italise mengjesin e sotem. (c) Top Channel
24.12.2010 - 12:31:08
http://laj.me/25638
 
Galliani: 2011-ta, viti i Milanit të madh
Administratori i deleguar i Milanit, Adriano Galliani beri permbledhjen e 2010-s dhe foli per objektivat e vitit 2011, ne nje interviste te dhene mbremjen e djeshme ne “La Gazzetta dello Sport”. (c) Top Channel
24.12.2010 - 12:30:58
http://laj.me/25637
 
Barcelona siguron Afelainin
Barcelona ka siguruar sherbimet e mesfushorit te PSV-se, Ibrahim Afelaini. (c) Top Channel
24.12.2010 - 12:30:54
http://laj.me/25636
 
Medvedevi lavdëron Obaman
Presidenti rus Dimitri Medvedev ka vlerësuar presidentin amerikan Barak Obama si “udhëheqës që i mban premtimet”. Komentet u bënë pas miratimit nga senati i SHBA-ve i Paktit për zvogëlimin e arsenalit bërthamor. Marrëveshja e njohur si START 2 ishte nënshkruar pranverën e këtij viti në Pragë. Komentet e Mevedevit u bënë gjatë një interviste për [...]
24.12.2010 - 12:30:25
http://laj.me/25635
 
Vidhen punimet e Uarhollit
Policia është në kërkim të hajdutit që ka vjedhur punimet e Endi Uarhollit dhe disa artistëve të tjerë, vepra që kapin vlerën e qindra mijëra dollarëve. Hajduti ka hyrë në apartamentin ku gjendeshin veprat e artit përmes një tuneli në mur. Ngjarja ka ndodhur në një apartament në Manhaten të Nju Jorkut gjatë pushimeve për [...]
24.12.2010 - 12:30:18
http://laj.me/25634
 
Arrestohet pronari i televizionit A1 në Maqedoni
Policia maqedonase mbrëmë rreth mesnate ka arrestuar pronarin e televizionit, A1 , Velija Ramkovski, drejtoreshën e këtij mediumi në gjuhën maqedonase si dhe 12 persona të tjerë, drejtues të firmave që janë në pronësi të Ramkovskit. Sipas televizonit, A1, Ramkovski dhe të arrestuarit e tjerë po mbahen në një stacion policor në Shkup, ku ende [...]
24.12.2010 - 12:30:04
http://laj.me/25633
 
Mbyllet pas mesnate seanca e Kuvendit, negociata për Komisionin e Zgjedhjeve
TIRANE – Lajmifundit – Kuvendi i Shqipërisë përfundoi mbrëmë pas mesnate punimet e seancës së djeshme pa arritur një (c) Lajmifundit.com
24.12.2010 - 11:01:07
http://laj.me/25632
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.